HISTORIA JEDLINKA

09.07.2013

HISTORIA JEDLINKA

DAWNO TEMU ŻYŁA KLACZ O IMIENIU JEDLINA. URODZIŁA MAŁEGO I ŚLICZNEGO KONIKA O IMIENIU JEDLINEK . ZARAZ PO PORODZIE MAMA JEDLINKA UMARŁA. JEDLINEK ZOSTAŁ SAM. A ŻEBY ŻYĆ MUSIAŁ JEŚĆ A MLEKA MAMY NIE BYŁO . WŁAŚCICIEL JEDLINKA PAN ANDRZEJ ROBIŁ POSZUKIWANIA KLACZY,  KTÓRE WYKARMIŁYBY JEDLINKA . DWIE PIERWSZE KLACZE ODRZUCIŁY JEDLINKA , TRZECIA PRZYTULIŁA I NAKARMIŁA JEDLINKA. I TAK DO SZEŚCIU MIESIĘCY DBAŁA I KOCHAŁA JEDLINKA. WYRÓSŁ NA MĄDREGO I PIĘKNEGO KONIKA . PAN ANDRZEJ ZOBACZYŁ ŻE JEDLINEK JEST DZIELNYM , SPRYTNYM I SZYBKIM KONIKIEM WYSŁAŁ GO DO SZKOŁY BY OTRZYMAĆ LICENCJĘ OGIERA . WSZYSTKIE EGZAMINY ZDAŁ CELUJĄCO OSTATNIM EGZAMINEM BYŁY POMIARY KONIA. NIESTETY JEDNEGO CENTYMETRA ZABRAKŁO. JEDLINEK DO DOMU WRÓCIŁ BEZ LICENCJI. Z TEGO POWODU BYŁ BARDZO SMUTNY. JEGO PRZYJACIEL MIRAGE PIĘKNY I MĄDRY KUC POCIESZAŁ JEDLINKA RAZEM Z PANEM ANDRZEJEM WYMYŚLILI ŚWIETNY PLAN OTRZYMANIA LICENCJI OGIERA. JEDLINEK WYSTARTOWAŁ W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH W POWOŻENIU I WYGRAŁ JE. PO RAZ DRUGI WYSTARTOWAŁ I PONOWNIE WYGRAŁ ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE. GDY SĘDZIOWIE DOWIEDZIELI SIĘ ŻE JEDLINEK DWUKROTNIE WYGRAŁ OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W POWOŻENIU TO OD RAZU PRZYNIEŚLI JEDLINKOWI LICENCJĘ OGIERA . JEDLINEK BYŁ BARDZO SZCZĘŚLIWY A JEGO PRZYJACIEL MIRAGE PODSKAKIWAŁ RADOŚNIE I GŁOŚNO RŻAŁ . TERAZ DALEJ JEDLINEK STARTUJE W ZAWODACH I OSIĄGA GŁÓWNE MIEJSCA NA PODIUM.TERAZ JEST OJCEM PIĘKNYCH ŹREBAKÓW WU-WEI , WCIELINKA , WEJSUNA, ANDRUSA, ALE-UP.
MORAŁ Z TEJ HISTORII TAKI ŻE JAK PRACUJESZ UCZYSZ SIĘ TO OSIĄGASZ WSZYSTKO. WŁASNĄ LICENCJĘ

HISTORIĘ OPISAŁ
AUTOR DAWID PODSTAWKA LAT 9 Z CIELĘTNIK