23.06.2015

W dniach 27-28.06.2015 po raz XIV mieszkańcy Gminy Długołęka i ościennych gmin będą podziwiać zawodników w konkurencji powożenia . Zjedzie się ponad 40 zaprzęgów . Cieszymy się razem z mieszkańcami bo to ambitna rywalizacja, świetna zabawa
A jest na co popatrzeć .
W sobotę zespoły czekają dwie konkurencje – ujeżdżenie i zręczność.
W ujeżdżeniu sprawdza się posłuszeństwo koni i skuteczność komunikacji między nimi a człowiekiem, który kieruje zaprzęgiem. Ważne są szybkie reakcje na zmianę kierunku jazdy, utrzymanie właściwego tempa i wykonanie figur geometrycznych wskazanych w regulaminie zawodów.
Zręczność natomiast to dyscyplina szybkościowa – zespoły muszą w określonej kolejności przejechać między przeszkodami.Uwaga na piłeczki – nie można ich strącić
W niedzielę z kolei rozegrany zostanie maraton – zaprzęgi mają do pokonania 6 kilometrów, z czego 5 w malowniczych lasach w okolicach Siedlca. W ostatnim kilometrze trzeba pokonać 6 przeszkód, z których każda ma 6 bramek. Liczy się oczywiście czas, ale – uwaga – nie wolno przejechać trasy zbyt szybko! – Koń musi dotrzeć na metę w dobrej kondycji.
Mistrzowie , którzy będą ze sobą rywalizować – pewnie pokażą klasę
Zapraszamy SKJ SIWEK